Zbehet shpëthimi i COVID-19/ Britania njofton 97 viktima në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar sot 97 vdekje nga koronavirusi, duke e rritur numrin e përgjithshëm të viktimave të vendit në 42.066.

Vdekjet e njoftuara deri më tani përfshijnë vdekjet në spital në Angli dhe ato që ndodhën në të gjitha mjediset në Uells, Skoci dhe Irlandën Veriore, raporton Dailymail.

Të dy statistikat ditore dhe javore tregojnë se shpërthimi Covid-19 po vazhdon të zbehet në të gjithë Britaninë, me 938 vdekje të paralajmëruara në shtatë ditët e kaluara, krahasuar me 1.400 në javën midis të mërkurës së kaluar dhe të enjtes, në 4 qershor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*