VIDEO/ Shpëthimi horror në Bejrut, hoteli zhduket plotësisht  

Dy shpërthime të fuqishme tronditën pasditen e sotme Bejrutin, kryeqytetin e Libanit, duke lënë pas shtëllunga tymi dhe shkatërrim total.

Ministria e Shëndetësisë në vend raportoi për një numër shumë të madh të lënduarish. Ndërsa, xhamat u thyen nga ndërtesat dhe ballkonet u shkëputen nga impakti, është shprehur një dëshmitar për agjencinë e lajmeve Reuters.

Agjencia shtetërore e lajmeve në Liban, NNA raporton se shpërthimi ndodhi në zonën portale në dy magazina që mbanin lëndë plasëse.

Nuk është ende e qartë se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin dhe se çfarë lloj eksplozivash ndodheshin në magazinë.

“Pashë flakët dhe tymin që dilnin mbi Beirut. Njerëzit po ulërisnin, vraponin dhe ishin të gjakosur. Ballkonet u shkëputën nga shtëpitë. Xhamat në ndërtesat e larta u thyen dhe u rrëzuan në rrugë,” u shpreh dëshmitari për Reuters.

Dy shpërthime tw fuqishme tronditwn pasditen e sotme Bejrutin, kryeqytetin e Libanit, duke lënë pas shtëllunga tymi dhe shkatërrim total.

Ministria e Shëndetësisë në vend raportoi për një numër shumë të madh të lënduarish. Ndërsa, xhamat u thyen nga ndërtesat dhe ballkonet u shkëputen nga impakti, është shprehur një dëshmitar për agjencinë e lajmeve Reuters.

Agjencia shtetërore e lajmeve në Liban, NNA raporton se shpërthimi ndodhi në zonën portale në dy magazina që mbanin lëndë plasëse.

Nuk është ende e qartë se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin dhe se çfarë lloj eksplozivash ndodheshin në magazinë.

“Pashë flakët dhe tymin që dilnin mbi Beirut. Njerëzit po ulërisnin, vraponin dhe ishin të gjakosur. Ballkonet u shkëputën nga shtëpitë. Xhamat në ndërtesat e larta u thyen dhe u rrëzuan në rrugë,” u shpreh dëshmitari për Reuters.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*