VIDEO/ Flakë, breshëri dhe vdekje në luftën mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Sëfundmi, pamje të tmerrshme dhe të pabesueshme janë publikuar në rrjetet sociale nga lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit në Nagorni Karabakh.

Pamjet janë filmuar në jug të zonës ku po ndodhin luftimet duke pasqyruar një betejë të ashpër mes ushtrive kundërshtare.

Një ditë më parë, Azerbajxhani konfirmoi marrjen e qytetit të Zengilanit, pranë kufirit me Iranin ku besohet se pamjet janë filmuar prej banorëve nga ana tjetër e kufirit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*