Vazhdon të ulet numri i të infektuarve nga COVID-19 në Itali 

Medical workers in overalls stretch a patient under intensive care into the newly built Columbus Covid 2 temporary hospital to fight the new coronavirus infection, on March 16, 2020 at the Gemelli hospital in Rome. (Photo by ANDREAS SOLARO / AFP) (Photo by ANDREAS SOLARO/AFP via Getty Images)

Numri i vdekjeve nga COVID-19 Itali ka rënë sërish 24 orët e fundit.  

premten autoritetet njoftuan për 570 vdekje reja, derisa një ditë parë kishin njoftuar për 610, raporton Rel.  

Numri i rasteve reja me COVID-19 gjithashtu shënoi rënie, pasi u raportuan 3,951, ndërsa një ditë parë ishin konfirmuar 4,204 raste.  

Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga shpërthimi i pandemisë, 21 shkurt, ka arritur 18.849, tha Agjensia e Mbrojtjes Civile.  

Gjithsej, raste të të infektuarve në këtë vend janë 147,577, shifër kjo që e rradhit Italinë pas Shteteve të Bashkuara dhe Spanjës.  

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*