Tjetër rekord në Itali/ 753 viktimat dhe mbi 34 mijë të infektuarit me COVID-19

Gjithmonë e më shumë rriten shifrat e të prekurve nga pandemisë në Itali.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 34282 persona të infektuar, në rritje nga dita e djeshme pak më shumë se 32 mijë.

Por më shqetësuese janë shifrat e viktimave, që sot ishin 753, nga 731 një ditë më parë.

Lombardia mbetet rajoni më i goditur me 7633 të infektuar, e ndjekur nga Kampanja me 3657 dhe Piemonte me 3281.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*