Shpërthim i fuqishëm në fabrikën e demontimit, të paktën 3 të vdekur në Itali

Foto Carlo Lannutti/LaPresse 16-07-2019 Roma, Italia Cronaca Roma, incendio in via Appia Nuova: brucia un deposito, alta colonna di fumo nero in cielo Nella foto: il luogo dell'incendio, auto demolizioni in via Appia Nuova località Quarto Miglio

Si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm që ndodhi ditën e sotme në një fabrikë demontimi në Casalbordino, në provincën Chieti në Itali, të paktën tre persona kanë gjetur vdekje.

Sipas informacioneve, shpërthimi u regjistrua rreth 2.30 të pasdites së sotme.

Autoritetet shëndetësore, njoftojnë se nuk ka persona të tjerë të lënduar siç u frikësua në fillim, aq sa shumë ambulanca ishin dërguar nga spitalet e Lanciano, Vasto dhe Ortona, si dhe helikopteri i shpëtimit nga Pescara.

“Shpërthimi ndodhi në një fabrikë municionesh e cila ndodhet pranë zonës detare”, shpjegoi kryetari i bashkisë. “Tani ata më ndaluan sepse ne jemi duke evakuuar zonën – shtoi Marinucci – “Konfirmoj se ka viktima: ata më thanë se ka tre vdekje”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*