Shifra rekord/ Maqedonia e Veriut shënon 14 viktima dhe 870 raste të reja me Covid

Nga 2647 testime në Maqedoninë e Veriut, 870 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë janë regjistruar edhe 14 vdekje të reja, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Instituti i shëndetësisë publike informon se 292 persona janë shëruar nga virusi korona, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*