Rriten shifrat/ SHBA konfirmon 1554 viktima në 24 orë nga COVID-19  

SEATTLE, WA - FEBRUARY 29: Healthcare workers transport a patient on a stretcher into an ambulance at Life Care Center of Kirkland on February 29, 2020 in Kirkland, Washington. Dozens of staff and residents at Life Care Center of Kirkland are reportedly exhibiting coronavirus-like symptoms, with two confirmed cases of (COVID-19) associated with the nursing facility reported so far. (Photo by David Ryder/Getty Images)

Gjatë 24 orëve fundit, numri i viktimave SHBA ka pasur një trend rritës, ku 1,554 persona kanë humbur betejën me pandeminë e COVID-19, duke e rritur numrin total 25,195 vdekur 

Po gjatë kësaj periudhe kohore janë regjistruar dhe 16,547 raste të reja ku gjithsej janë 603,488 të infektuar.    

Edhe numri i shëruarve është rritur 38,131 persona kanë lënë spitalin 

Shteti i prekur vijon mbetet New York ku edhe aty vihet re një trend rritës numrin e vdekurve 

24 orë u raportuan 778 viktima me një total prej 10,834 vdekur 

Në një konferencë për shtyp, guvernatori Andrew Cuomo u shpreh se janë regjistruar dhe 1600 raste të reja të infektuar me COVID-19.   

Gjithsej numërohen 202,208 persona të diagnostikuar me koronavirusin e ri.    

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*