Rriten shifrat në Itali/ 3678 raste të reja dhe 31 viktima nga COVID-19

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 3678 raste të reja infektimesh dhe 31 viktima nga COVID-19 në Itali.

Rritja e rasteve dhe vdekjeve lidhet edhe me shtimin e tamponëve.

Sipas autoriteteve shëndetësore janë bërë 125.314 tamponë kundrejt 99.742 të një dite më parë.

Nga nisja e pandemisë, Italia numëron 333.940 persona të infektuar dhe 36.061 viktima.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*