Rriten shifrat në Greqi/ Konfirmohen 8 viktima dhe 508 raste të reja me COVID-19

Autoritetet shëndetësore grekë Phea, njoftoi sot 508 raste të reja të koronavirusi  në  Greqi.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 24450.

Gjithashtu 81  pacientë  po trajtohen të intubuar ndërss 255 pacientë kanë dalë nga ICU.

Ndërkohë janë regjistruar 8 vdekje të tjera  duke shkuar ne 490 vdekje gjithsej në vend.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*