Rriten infeksionet në Greqi/ Konfirmohen 52 raste me COVID-19 në 24 orë

Gjatë kësaj të marte, Greqia ka shënuar një rritje të rasteve me COVID-19,  duke konfirmuar 52 infeksione.

Sipas autorieteve, më shumë raste ka rajoni i Atikës, ndjekur nga Selaniku, teksa 7 u kapën në portat hyrëse të vendit dhe 4 ishin raste të importuara që u testuan vullnetarisht.

Koronavirusi është i shpërndarë edhe në rajone të tjera të Greqisë, teksa raste janë gjetur edhe në ishujt e largët kufitarë të Lesvosit dhe Evias.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*