Në ditën e Pavarësisë/ Themelohet Kongresi Panshqiptar Amerikan  

Analisti kosovar në Amerikë, Bleron Baraliu ka njoftuar se sot 28 nentor, është themeluar Kongresi Panshqiptar Amerikan.

Baraliu lajmin e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Facebook.

“Ne kete dite te shenjte Nentori, uroj qe te vazhdojme punen me gaz e perkushtim deri ne clirimin dhe bashkimin e trojeve tona, ashtu siq kemi premtuar me 28 Nentor 1912” ka shkruar Baraliu në Facebook.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*