Maqedonia e Veriut/ Konfirmohen 112 raste të reja dhe 159 të shëruar nga Covid 19

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1372 tampone të personat e dyshuar me Covid 19.

Gjatë kryerjes së tamponeve janë konfirmuar 112 raste të reja me koronavirus, Shkupi vijon të ketë numrin më të lartë më infektime ditore me 46 raste sot.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 159 pacientë të shëruar. Deri më tani janë bërë gjithsej 187.080 testime Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 17786, numri i pacientëve të shëruar është 14801, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive është 2248.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*