Mali i Zi në alarm nga COVID-19/ 8 të vdekur dhe 354 të infektuar në 24 orë  

Javët e fundit, situata nga koronavirusi është e rënduar në të gjithë rajonin e Ballkanit.

Në 24 orët e fundit, Malin e Zi ka rritje të numrit të infektimeve.

Tetë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 354 raste të reja me koronavirus.

Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 937 testime. Më shumë raste janë regjistruar në Podgoricë, 170 të infektuar, ndërsa në Ulqin 27 raste të reja. 3729 raste aktive. Në 24 orët e fundit janë shëruar 242 pacientë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*