Koronavirusi/ Ulen vdekjet dhe rriten lehtë infeksionet në Itali

Në 24 orët e fundit, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 241,184 persona kanë kontraktuar virusin Sars-CoV-2, ku vetëm 223 raste të reja janë në Itali.

Deri tani kanë vdekur 34.833 persona, duke shënuar 15 viktima në 24 orët e fundit, raporton Corriere Della Sera.

Pacientët e pranuar me simptoma janë 956, për herë të dytë të shtruar në spital janë më pak se një mijë, nga të cilët 79 në kujdesin intensive.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*