Konfirmohen 75 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19 në Greqi

Gjatë 24 orëve të fundit, 75 raste të reja me koronavirus u njoftuan sot nga Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Katër prej tyre u identifikuan pas kontrolleve në portat e hyrjes së vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve  shkon në 4662. Dymbëdhjetë pacientë trajtohen të intubuar.

Ndërkohë që 128 pacientë janë larguar nga ICU.

Gjithashtu u konfirmuan 2 vdekje të regjistruara duke shkuar numri në 208 vdekje në total.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*