Konfirmohen 407 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në Greqi

EODY njoftoi sot 407 raste të reja të coronavirust në vend, nga të cilat 25 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve është 20947.

Njëherësh 88 pacientë  po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 232 pacientë janë liruar nga ICU.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 4 vdekje të tjera  duke shkuar në 424 vdekje gjithsej në vend.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*