Konfirmohen 200 viktima në Greqi nga COVID-19

Me shifrat e 24 orëve të fundit, Greqia ka shënuar tashmë 200 viktima nga COVID-19 prej fillimit të pandemisë.

Paraditen e sotme 2 viktima u shënuan, përkatësisht një 85- vjeçare në Mytilene dhe një 90- vjeçar në Selanik.

Ndërkohë që u shënua viktima e 200-të nga COVID-19 dhe ishte po në Selanik, ku një 75- vjeçare në terapi intensive në spital me disa sëmundje bashkëshoqëruese, ndërroi jetë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*