Italia në alarm/ Mbi 10 mijë raste të reja dhe 55 viktima nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë rritur frikshëm shifrat e infektimeve në Itali.

Autoritetet shëndetësore kanë regjistruar 10.010 raste të reja dhe 55 viktima nga COVID-19 .

Një ditë më parë Italia regjistroi 8804 infektime të reja dhe 83 viktima.

Me shifrat e sotme, që nga nisja e pandemisë, Italia regjistron 391,611 të infektuar me Covid-19 dhe 36,427 viktima.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*