Italia konfirmon 47 viktima dhe 251 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit, Italia regjistron 47 viktima e 251 raste pozitive me Covid-19.

Deri tani, numri zyrtar i viktimave ka arritur më 34 561 e të infektuarit më 238 011.

Gjithashtu, deri më sot janë 181 907 persona të shëruar nga Covid 19.

Në struktura spitalore po kurohen 2632 pacientë e 161 në repartet e terapisë intesive.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*