Greqi/ Konfirmohen 5 vdekje dhe 358 raste të reja me COVID-19  

Në 24 orët e fudnit, Organizata Kombëtare e Shëndetit në Greqi, EODY, konfirmoi 358 raste të reja me COVID-19 në vend.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve është 16 286.

Ndërkohë që 73 pacientë po trajtohen të intubuar, 191 pacientë janë larguar  nga ICU.

Gjithashtu sot janë regjistruar edhe 5 vdekje të tjera duke e rritur kështu numrin total në 357 vdekje.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*