COVID-19/ Rritet numri i vdekjeve dhe rasteve të reja në Itali

Krahasuar me ditën e djeshme (162), në 24 orët e fundit në Itali është shënuar një rritje e shifrave, ku janë konfirmuar mbi 230 raste të reja me koronavirus.

Ndërkohë janë shënuar 20 viktima, ku edhe kjo shifër është më e lartë sesa ajo e djeshmja, kur u shënuan 13 viktima nga Covid-19.

Rastet në total kanë shkuar në 243 736, ndërsa numri i viktimave i ka kaluar 35 000.

Ndërkohë, të shëruarit në 24 orët e fundit janë 230 persona.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*