COVID-19/ Rriten viktimat dhe rastet e reja në Itali  

Në 24 orët e fundit, Italia ka shënuar një tjetër rritje të rasteve ditore me COVID-19.

Në shtetin fqinj janë regjistruar 1.640 persona të infektuar me koronavirus në 103.696 tamponë të bërë.

Gjithashtu edhe numri i viktima është rritur, ku ditën e sotme kanë ndërruar jetë 20 persona duke e rritur në 35.758 numrin total të vdekjeve.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*