Coronavirusi/ Rriten vdekjet dhe rastet e reja gjatë 24 orëve në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet italiane kanë konfimuar 249 raste të reja dhe 14 vdekje si pasojë e COVID-19.

Me shifrat e sotme, rastet totale janë rritur në 244.226 që nga fillimi i pandemisë, 12,368 aktualisht pozitive, 323 shërohen në 24 orët e fundit.

Ministri i Arsimit siguron që shkolla do të rihapet më 14 shtator “pa dyshim”.

Në botë janë konfirmuar 14.5 milion infeksione, ku ende SHBA është vendi më i infektuar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*