COVID-19/ Kosova kapërcen 2,000 infeksione në 24 orët e fundit  

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të shtunën 75 raste të reja me koronavirus, duke bërë që numri i përgjithshëm i të infektuarve të arrijë në 2,073.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Vushtrrisë 9 raste, komuna e Mitrovicës 7 raste, komuna e Prizrenit 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Lipjan, Mamushë dhe Pejë”, thuhet në njoftim.

Gjatë 24 orëve të fundit, nga sëmundja Covid-19, që e shkakton koronavirusi janë shëruar edhe 38 persona, duke bërë që numri i përgjithshëm i të shëruarve të arrijë në 1,018.

Ndërkaq, 35 pacientë kanë vdekur që prej se rastet e para me koronavirus u regjistruan në Kosovë më 13 mar.

TRIDHJETË E TETË TË SHËRUAR DHE SHTATËDHJETË E PESË RASTE ME COVID-19!Sot më 20 qershor 2020, në Laboratorin e…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, 20 qershor 2020

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*