Coronavirusi/ Rriten lehtë rastet e reja dhe ulen vdekjet në Itali

A doctor watches a coronavirus patient under treatment in the intensive care unit of the Brescia hospital, Italy, Monday, March 16, 2020. For most people, the new coronavirus causes only mild or moderate symptoms. For some, it can cause more severe illness, especially in older adults and people with existing health problems. (AP Photo/Luca Bruno)

Sipas të dhënave të publikuara nga Emergjencat Civile në Itali, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 13 persona, 4 më pak se dje, duke e rritur në 34.997 numrin total të vdekjeve që prej nisjes së pandemisë.

Numri i rasteve të reja të konfirmuara me COVID-19 në 24 orë është rritur lehtë krahasuar me një ditë më parë, ku 162 janë personat pozitiv me koronavirus, ndërkohë që dje ishin 114 raste të reja, duke e çuar në 243.506 numrin total të të infektuarve.

Në Lombardi i cili është rajoni më i prekur nga virusi i tmerrshëm në Itali kanë dalë pozitivë 63 raste të reja.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*