Britania njofton 173 vdekje të tjera nga Covid-19

Përhapja e Covid-19 në Britani po zvogëlohet me 4 përqind çdo ditë dhe shkalla e vlerës R mbetet nën nivelin 1, konfirmuan shefat e shëndetësisë, pasi 173 vdekje të tjera u njoftuan sot, përfshirë një 12-vjeçar.

Të dhëna e publikuara për herë të parë sot, gjithashtu pohuan se niveli aktual i rritjes së rasteve të reja në Mbretërinë e Bashkuar po ndryshon dita-ditës dhe mund të jetë më i ulët se minus 4 përqind, raporton Dailymail.

Zyrtarët e Departamentit të Shëndetësisë thonë se numri i të vdekurve tani është 42.461.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*