Britania konfirmon 44 vdekje nga Covid-19/ Shënohet ‘e shtuna’ me numrin më të ulët të viktimave

Ditën e sotme, 44 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi në spitalet në Mbretërinë e Bashkuar, kanë zbuluar zyrtarët shëndetësorë.

Numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë vdekur pasi rezultuan pozitiv me COVID-19 në Mbretërinë e Bashkuar tani është 44.1175, raporton Dailymail.

Pacientët ishin të moshës midis 45 dhe 99 vjeç dhe të gjithë i kishin pasur probleme themelore shëndetësore.

Shifrat e mëtejshme për vdekjet në komunitet pritet të publikohen brenda orëve të ardhshme.

Këshilltarët shkencorë zbuluan se vlera e shkallës R, numri mesatar i njerëzve që secili pacient me Covid-19 mund të infektoi është ende midis 0.7 dhe 0.9 në tërësi për Mbretërinë e Bashkuar.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*