Britania konfirmon 15 viktima nga COVID-19 në 24 orë

Ditën e sotme, 15 njerëz të tjerë vdiqën nga koronavirusi në fundjavën e dytë pasi baret dhe restorantet ishin në gjendje të hapnin dyert e tyre për klientët.

Sipas shifrave paraprake, 15 vdekjet janë në Angli, ku pa vdekje janë Skocia, Uellsi dhe Irlandë Veriore, raporton Dialymail.

Kjo shifër e rrit numrin e përgjithshëm të vdekjeve të Britanisë në 44.813 – megjithatë kjo ka të ngjarë të jetë shumë më e lartë pasi të publikohen shifrat e vdekjeve të shtëpive të kujdesit.

Shifrat e lëshuara të dielën janë zakonisht më të vogla për shkak të një vonese në përpunimin gjatë fundjavës.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*