Brazili në kaos/ 1.8 milion të infektuar dhe 1 mijë viktima në ditë nga COVID-19

Pika e dytë më e nxehtë e botës, Brazili, po regjistron nga dita në ditë mbi 1 mijë të vdekur nga Covid 19.

Ditën e fundit janë raportuar 1071 të vdekur  duke e cuar numrin në  71 469 persona që na fillimi i pandemisë.

Rritje të rasteve po  regjistrohen edhe në Azi, ku ditën e fundit India raporti mbi 30 mijë të infektuar dhe raporti publikuar nga OBSH  po vërtetohet plotësisht që përhapja e virusit po shënon rritje në Azi, Amerikën Latine dhe SHBA.

Brazili vendi i dytë në botë pas SHBA-së dhe  ka deri tani mbi 1.8 milion të prekur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*