Itali publikon bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19  

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 56 viktima dhe 163 raste pozitive.

Me shifrat e sotme, numri viktimave deri më sot është 34,223 ndërsa të infektuar 236,305.

Numri i personave aktivë me Covid-19 është 28,997.

Numri i të shëruarve ka arritur në 173,085.

Deri më tani në Itali janë kryer mbi 4,5 milion tampone.

Në strukturat spitalore aktualisht po kurohen 3,893 pacientë dhe 227 po kurohen në repartet e terapisë intesive.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*