Ulen vdekjet në Britani/ Raportohen 77 viktima në 24 orë nga COVID-19

Britania njoftoi sot 77 vdekje nga koronavirusi, duke rritur numrin zyrtar të vdekjes në 36.870 ndërsa adhuruesit e diellit zbritën në parqe dhe plazhe sot mes një temperaturave të larta.

Shëndeti Publik në Angli regjistroi 59 vdekje nga Covid-19 nëpër spitale, ndërsa Skocia shpalli tre vdekje në të gjitha mjediset, Uellsi shtatë dhe Irlanda Veriore tetë, shkruan Dailymail.

Vetëm 118 vdekje nga Covid-19 u njoftuan dje nga zyrtarët, duke shënuar shifrën më të ulët të përditshme pas bllokimit në 23 mars, herën e fundit që u regjistrua një numër i vdekjeve ditore me dy shifra (74).

Për krahasim, shifra e njoftuara të hënën e kaluar ishte 160.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*