Covid-19/ Italia kapërcen 30 mijë vdekje nga virusi

Medical workers in overalls stretch a patient under intensive care into the newly built Columbus Covid 2 temporary hospital to fight the new coronavirus infection, on March 16, 2020 at the Gemelli hospital in Rome. (Photo by ANDREAS SOLARO / AFP) (Photo by ANDREAS SOLARO/AFP via Getty Images)

Gjatë ditës së some, Italia ka konfirmuar mbi 30 mijë viktima nga koronavirusi, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 243 viktima dhe 1327 raste pozitive më shumë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID 19 është 87.961 raste.

Me shifrat e sotme, Italia ka regjistruar 30,201 viktima dhe 217,185 persona të infektuar.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,928 pacientë të shëruar më shumë dhe numri i tyre deri më sot është 99,203.

Ditë e sotme, në rajonin e Lombardisë janë regjistruar 634 raste pozitive më shumë dhe 94 viktima.

Deri tani Italia ka kryer 2,445,063 teste në total.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*